Viešąjį konkursą dėl bendrojo naudojimo teritorijų sanitarinio valymo ir želdinių priežiūros Vakariniame-1 objekte ir Pietiniame-rytiniame objekte laimėjęs Nyderlandų „Dolmans Landscaping Group“ ir UAB „VSA Vilnius“ bendrovių konsorciumas gruodžio 1 d. pradėjo vykdyti miesto tvarkymo darbus. Šiandien, gruodžio 3 d., šalia Lazdynų seniūnijos visuomenei buvo pristatyta nauja, moderni miesto tvarkymo įranga. Renginį atidaręs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad Nyderlandų bendrovė su partneriais Lietuvoje į sostinę atneš pažangių sprendimų ir gerųjų veiklos praktikų iš Vakarų Europos.

„Pokyčiai neįvyksta per naktį, bet olandiškas CROW standartas – naujas žingsnis siekiant gražesnės ir tvarkingesnės Vilniaus miesto aplinkos. Tikimės, kad šia išmania technika dirbantys žmonės aplinką tvarkys efektyviau, o gyventojai netrukus džiaugsis pokyčiais ir patys norės labiau prisidėti prie bendros gerovės“,- teigė P. Poderskis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Tuo tarpu Nyderlandų bendrovės „Dolmans Landscaping Group“ atstovas Gerard Haven džiaugėsi, kad savivaldybė priėmė sprendimą atverti duris tvariems bei šiuolaikiškiems aplinkos priežiūros sprendimams, o konsorciumas sugebėjo pateikti argumentuotą pasiūlymą kaip už lietuvišką kainą pasiekti olandišką kokybę.

„Plėtodami savo veiklą sutelkiame dėmesį į priemones, kurios padeda optimizuoti didelių teritorijų tvarkymo ir priežiūros procesus. Planuojame siųsti savo specialistus į Lietuvos sostinę – teiksime konsultacijas, rengsime teritorijų priežiūros paslaugų teikimo planus, mokysime ir konsultuosime vietinius darbuotojus, perduosime turimą gerąją praktiką ir veiklos organizavimo modelį“,- teigė G. Haven.

Jis pažymėjo ir keletą iššūkių su kuriais tvarkant aplinką susiduriama Vilniaus mieste. Anot jo, vis dar pasitelkiama per daug rankų darbo – Olandijoje rankų darbas pasitelkiamas tik ten, kur jo atlikti neįmanoma specializuotomis mašinomis. Jo manymu, Vilniuje taip pat būtų galima patobulinti miesto aplinkos apželdinimą. Pavyzdžiui, šlaitus galima užsėti laukinių gėlių mišiniais – tada jiems reikėtų gerokai mažiau priežiūros, o miestas taptų spalvingesnis.

„VSA Vilnius“ plėtros vadovė Indrė Simaškė patvirtino, kad konsorciumas aplinką tvarkys vadovaudamasis geriausia Vakarų partnerių praktika. Bus naudojamos pažangios darbo priemonės ir technika – investicijos į modernias ir ekologiškas transporto priemones siekia 1,2 mln. eurų. Patys aplinkos priežiūros specialistai turės būti aukštesnės kvalifikacijos, mokėti valdyti įvairią techniką. Tai leis įmonei labiau mechanizuoti veiklą, pasitelkti mažiau darbuotojų ir jiems pasiūlyti geresnes darbo sąlygas.

„Aplinkos tvarkymo procesą iš karto organizuosime, vadovaudamiesi mūsų partnerių Vakaruose pasiteisinusia praktika, kai prižiūrint viešąsias erdves didesnis dėmesys tenka kokybei, o ne teikiamų paslaugų dažnumui – tai yra, darbai atliekami tada, kai tai reikalinga. Standarto taikymas leidžia ne tik kokybiškiau, bet ir pigiau teikti paslaugas. Kartu tai galimybė ir Vilniaus miestui – ne tik pasinaudoti geriausia praktika, bet ir sutaupyti“,- teigė I. Simaškė ir pridūrė, kad „VSA Vilnius“ netrukus pakvies seniūnijų atsakingus asmenis susipažinti su Skandinavijoje naudojamomis aplinkos priežiūros priemonėmis bei procesais.

Renginio pabaigoje „VSA Vilnius“ teritorijų priežiūros specialistas Saulius pristatė naują techniką –elektromobilį, savaeigį traktoriuką ir valymui skirtą traktorių.

„Šiandien mes esame Lazdynuose – teritorijoje, už kurios priežiūrą mes atsakingi. Smagu, kad galėsiu tiesiogiai prisidėti prie miesto gražinimo. Šio modernios priemonės mums dirbi efektyviai ir geriau pasirūpinti miesto viešosiomis erdvėmis“,- teigė jis.