Šį ketvirtadienį visų skaityti mėgstančių akys krypsta į sostinę, kur prasidėjo 20-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų mugės tema – „Po dvidešimties metų“. Visą savaitgalį iki pat vasario 24 d. mugės organizatoriai kvies keliauti per visus tuos 20 metų:  vartyti, skaityti, domėtis, klausytis, susitikti, išgirsti, pastebėti, kaip keitėsi pati mugė ir jos lankytojai.

Nuotr. Sauliaus Žiūros.

„Aš labai džiaugiuosi, kad mugė ilgainiui tapo lyg knyga, kurią norisi skaityti vėl ir vėl: dovanoja tikrą nuotykį, padeda atrasti kažką naujo. Žvelgiant į ateitį, kyla klausimas – koks kitas puslapis turėtų atsiversti pačiai knygų mugei? Yra tokių knygų, kurias skaitėme vaikystėje, o dabar jas skaito mūsų vaikai. Ir knygų mugei atėjo toks metas – su ja užaugo visa knygų mugės karta, kuri čia jau atsiveda savo vaikus. Linkiu knygų mugei pasaulyje tapti tuo, kuo tapo H. K. Andersenas, V. Šekspyras ir daugybė kitų autorių. Man atrodo, kad tokia ateitis knygų mugei nulemta – sveikinu“, – jubiliejinės knygų mugės atidarymo proga sveikino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Knygų mugėje tradiciškai veiks ir specializuotos erdvės – Vaikų literatūros salė, kurioje galės nevaržomai žaisti ir skaityti mažiausieji, bukinistų pasažas, bibliotekų erdvė, knygų šalies kūrybinė studija, LRT taškas ir kitos. Šiemet mugė pristato naujovę – naujo formato renginių ciklą „Šortai“, kuriame per 15 minučių du pašnekovai – knygos autorius ir kritikas – diskutuodami kuo turiningiau atskleis aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

Šiemet mugėje, kuri tradiciškai įsikurs parodų ir kongresų centre „Litexpo“, lankytojai galės susipažinti su 360 dalyviais iš 8 pasaulio šalių, apsilankyti net 546 kultūriniuose renginiuose, diskusijose ar aptarimuose. Vyks ir 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, dirbs 5 ekspozicinės salės, susipažinti ir sužinoti kažką naujo kvies 18 renginių erdvių.

Ne vien tik skaitantys galės apsilankyti Knygos kino salėje. Salėje lankytai galės pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus. Melomanų lauks Muzikos salė, kurioje savo veiklą pristatys daugiau nei du šimtai Lietuvos muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių. Lauks ir gyvo garso koncertai, diskusijos bei didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Vasario 21-24 dienomis vykstant tradicinei Vilniaus knygų mugei, pirmą kartą kursuos specialus maršrutas 177R Parodų rūmai–Ozo g., kuriuo vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami patogiai keliauti į renginį ir iš jo. Šis maršrutas apims ne tik centrinę miesto dalį, tačiau ir nuo centro prieigų nutolusius rajonus, o jame galios įprastiniai viešojo transporto bilietai. Plačiau apie specialų maršrutą – http://bit.ly/knygu-mugen

Kita džiugi žinia – mugės metu iš miesto centro (nuo stotelės Arkikatedra) kas 20 minučių kursuos trys specialūs nemokami autobusai, kurie išsiskirs specialiu mugės ženklinimu ir lankytojus veš iki „Litexpo“ ir atgal.

Visa 20-osios Vilniaus knygų mugės programa: vilniausknygumuge.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

The post Pristatinėti nebereikia: prasidėjo jubiliejinė 20–oji Knygų mugė appeared first on Vilniaus miesto savivaldybė.