Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas savo Facebook paskyroje pareiškė, kad švietimo darbuotojai, protestuojantys Švietimo ir mokslo ministerijoje, sukurė „tobulą“ situaciją nedraugiškos valstybės hibridinei operacijai Lietuvoje. Savo tekstui iliustruoti, S.Malinauskas pateikė Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Tiesa, vėliau S.Malinauskas ėmė platinti žinutę, kad jis labai gerbia mokytojus, tačiau „ministerijos užėmimas“ sudaro prielaidas manyti, kad tokia situacija gali būti išnaudota nedraugiškų valstybių, norint okupuoti Lietuvą.

S.Malinauskas, patarinėdamas ministrui, nevengia tiesiogiai dalyvauti politikoje. Labiausiai buvęs žurnalistas išgarsėjo tuomet, kuomet S.Skverneliui atostogaujant surengė spaudos konferenciją, kurioje pareikalavo vieno iš viceministrų atsistatydinimo.

Konflikte su mokytojais S.Malinauskas ypatingai reiškia savo poziciją, kurioje 30 mokytojų gyvenimą ministerijoje vadina užėmimu, patį protestą vadina terorizmu ir dėl protesto kaltina asmeniškai A.Navicką. Savaitgalį ministro patarėją iš kantrybės išvedė montažas, kuriame viena mokytoja savo pavardę įrašė vietoje ministrės.